Badanie MR szyjnego odcinka kręgosłupa
W badaniu MR szyjnego odcinka na poziomia C3/C4 krążek między kręgowy z obecnością niewielkiej,szerokopodstawnej,pośrodkowo-lewobocznej wypukliny,,która wraz osteofitami krawędzi trzonów uciska worek oponowy oraz nieco zweża lewy otwór między kręgowy.Na poziomie C5/C6 krążek między kręgowy o obniżonej wysokości z obecnością szeroko podstawnej pośrodkowo bocznej przepukliny,która w raz z osteofitami krawędzi trzonów uciska worek oponowy,prawy korzeń C6 oraz osteofity zwężają prawy otwór międ. kr.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.