Badanie na toksoplazmozę w 3. miesiącu ciąży

W 3 miesiącu ciąży robiłam badania na toksoplazmozę jednak tylko IgG wyszło >650 IU/ml przy >=30 reaktywny. Lekarz kazał powtórzyć awidność w kl. IgG więc w 4miesiącu wyszło: toksoplazmoza IgG 428,00 IU/ml oraz niska awidność bo 0,09 index niska awidność<0.200 Nie kazał jednak robić IgM tylko wdrożył leczenie od tamtego dnia. I cały czas (jestem już w 27tc) przyjmuję rovamycyne 3ml.j Moje pytanie: czy jeśli powtórzę badania to one coś pokarzą? czy na tym etapie widać byłoby zmiany u dziecka

Aleksander Ropielewski

USG może uwidocznić zmiany rozwojowe u dziecka, jednak nie wszystkie, dlatego ma ono jedynie pewne znaczenie oceniające ryzyko wad wrodzonych. Ostatecznie jednak dopiero po narodzinach dziecka można stwierdzić z całą pewnośćią czy i do jakich uszkodzeń doszło z powodu infekcji wewnątrzmacicznej.