Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie ogólne moczu

Kobieta, l. 28, problemy z pęcherzem - częste oddawanie niewielkich ilości moczu, parcie na pęcherz, zwłaszcza w pozycji leżącej. Brak bólu. Z powyższych powodów lekarz skierował mnie na badanie moczu. Proszę o pomoc w interpretacji. Barwa - żółta. Przejrzystość - mętna. Ciężar właściwy - 1,025gl/l, pH 5.0. Azotyny, białko, glukoza, ciała ketanowe, urobilinogen i bilirubina - nieobecne. Osad: Nabłonki płaskie - liczne, leukocyty 1-2 w polu widzenia, erytrocyty świeże - poj. w polu widzenia, bakterie - bardzo liczne w polu widzenia.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W wyniku badania ogólnego moczu zwraca uwagę opisywana w osadzie duża ilość bakterii i nabłonków płaskich. Biorąc pod uwagę Pani dolegliwości, najbardziej prawdopodobną przyczyną tych nieprawidłowości jest zakażenie układu moczowego.

Infekcje takie są częste u kobiet aktywnych seksualnie. Odpowiednio leczone nie dają one zwykle powikłań. Z wynikiem badania powinna zgłosić się Pani do lekarza.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy