Badanie PAPP-A w 1. trymestrze ciąży

Mam 31 lat.Wyniki w 1 trymestrze ciąży. CRL- 53,1mm; NT 1,5mm; wolne B-hCG 91,6 IU/I; PAPP-A 0,900IU/I; tristomia 21 wynosi 1:253. Jakie oceniają państwo prawdopodobieństwa choroby dziecka, oraz czy można ją wykluczyć inną metodą niż amiopunkcją. Dodam że przy ostatnim USG płód był odwrócony tyłem i nie było możliwości zobaczenia kości nosowej. Czy jest sens robienia kolejnego USG, czy od razyu aniopunkcję?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien zinterpretować lekarz prowadzący. To specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę powinien także ocenić konieczność wykonania badań inwazyjnych.