Test PAPP-A i wskazania do wykonania amniopunkcji

Test Papp-a wykonano w 12 tygodniu i 6 dniach. Lekarz zalecił wykonanie amniopunkcji z uwagi na wysokie stężenie beta HCG przy prawidłowym stężeniu Papp-a. Akcja serca 156 ud/min CRL - 67,0 mm NT - 2,0 mm kość nosowa - normal, Tricuspid Doppler - normal, Ductus venosus Doppler - normal Wolny beta HCG 128,4 IU/l - 3,672 MoM Papp-a 3,538 IU/I - 1,259 MoM. Czy przy takich parametrach powinnam wykonać amniopunkcję? Czy też poziom beta HCG może spaść i nie będzie potrzeby wykonywania amniopunkcji?

Jaki jest Pani wiek? Która jest to ciąża? Jakie wyszły współczyniki oceny ryzyka wad genetycznych? Na podstawie tych informacji można podjąć decyzję co do diagnostyki inwazyjnej.