Co znaczy wynik testu PAPP-A w ciąży?

Dzień dobry, Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Jestem w 13 tygodniu ciąży po teście PAPP-A, który niestety nie przyniósł dla mnie dobrych informacji. Badanie ultrasonograficzne wyszło prawidłowo: FHR 161 ud/min CRL 72,mm NT 1,7 mm Ductus Venosus 1,09 kość nosowa obecna Niestety wyniki biochemiczne wyszły następujące: Wolne beta hCG - 123,70 IU/I - 4,239 MoM PAPPA 2,389 IU/I - 0,738 MoM Ryzyko skorygowane trisomii 21 1:192 Moje pytanie jest takie; po pierwsze jakie są normy/wyniki prawidlowe dla PAPPA i po drugie czy tak wysoki wynik wolnego beta hCG moze mieć zwiazek z moim bardzo niskim wynikiem TSH 0,02 uIU/ml? Dodam, że wyniki FT3 i FT 4 prawidłowe. Jestem po wizycie u endokrynologa, który stwierdził, że w przypadku niektórych kobiet w ciąży ten wynik TSH jest taki niski. Na amniopunkcję się nie zdecyduję, w tym tygodniu wykonam test Harmony ale wyniki dopiero za 14 dni... Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie było wyliczone ryzyko podstawowe? Proszę kierowac się zaleceniami lekarza ginekologa prowadzącego ciąże