Co oznacza taki wynik badania cinżynier w 21 tygodniu?

Dzień dobry, otrzymałam wyniki rutynowo zleconych badań prenatalnych, w których wyszło podwyższone ryzyko t21. Wiek matki 28l, pierwsza ciąża, brak obciążeń genetycznych w rodzinie. Wyniki USG prawidłowe: FHR 165 ud/min CRL 56,7mm NT 1,8 mm HC 71,2mm AC 56,9,mm FL: 8,7 mm kość nosowa widoczna, przepływ na zastawce prawidłowy. Wg usg i wieku ryzyko T21 wynosiło 1 do 1114 Po PAPP-A wzrosło do 1 do 300. Wolne betaHCG 102,70 IU/l roche odpowiada 2,436 Mom PAPPA 2,000IU/l roche odpowiada 0,478 MoM. Zostałam skierowana na amniopunkcję, mimo że wynik jest graniczny. Czy skierowanie jest uzasadnione? Czy moja niedowaga (51kg przy 170cm) mogła wpłynąc na wyniki biochemii?

Dzień dobry. Jeśli lekarz wykonujący ma certyfikat FMF, to liczbą odcięcia jest 1:100 gdy wysyła się na amniopunkcję. Przy ryzyku między 1:101 do 1:1000 zaleca się ocenę płodowego DNA z krwi matki. Jest to badanie nieinwazyjne i w przypadku zesp. Downa daje czułość 99,99%.