Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie poziomu cukru we krwi i analiza wyników

2 lata temu leżałam w szpitalu z powodu niskiego cukru 35.Miałam robioną tomografie jamy brz- guzek na wątrobie mały(naczyniak), pół roku po zdiag-nie było guzka..Kilka miesięcy temu przygodnie mierzyłam cukier miałam 300, nie tak dawno 178. Postanowiłam tydz temu sprawdzić.I dzień na czczo 107,2h po posiłku 125,po obiedzie 128.II dzień na czczo112,po śniadaniu117,po obiedzie 152. III dzień na czczo83, po śniadaniu88,obiad-85,ok22-89.IV dzień na czczo77,po śniadaniu89,ok17 101,ok22- 85. Czy są te wyniki dobre? Dziękuję
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wyniki w pierwszych dwóch dniach są nieprawidłowe. Wskazane jest wykonanie badania obciążenia glukozą, które jednoznacznie określi czy choruje Pani na cukrzycę. Skierowanie na badanie i wyniki po jego wykonaniu należy skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowna Pani. Pomiary glukometrem w przygniatającej większości przypadków nie mogą być podstawą stawiania diagnozy. Celem oceny gospodarki glukozą należy oznaczyć glikemię na czczo z krwi żylnej a w uzasadnionych przypadkach test tolerancji glukozy.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy