Badanie progesteronu przed miesiączką

Witam 3 dni przed spodziewana miesiaczka ma zbadac progesteron jesli jest niszy 12 mam zaczac przyjmowac leki,Mam pytanie ze jesli doszlo do zaplodnienia to ten progesteron bedzie wyszy i czy po badaniu progesteronu mozna stwierdzic czy doszlo do zaplodnienia czy nie?

Witam! Badanie poziomu progesteronu przeprowadza się aby stwierdzić czy jego wydzielanie w organizmie jest dostateczne i czy będzie ono wystarczające do utrzymania ewentualnej ciąży. Poziom progesteronu nie świadczy jednak o ciąży. Do jej stwierdzania służą oznaczenia poziomu beta-HCG.