Badanie RTG klatki piersiowej 59-latka
Witam serdecznie! Robiłem rutynowe badanie rtg klatki piersiowej. W opisie prześwietlenia grubym drukiem napisano: Wnęki naczyniowe szerokie oraz Sylwetka serca powiększona aortalna. Czy to coś groźnego? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. Hieronim B.

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi poszerzenie wnęk oraz powiększenie sylwetki serca. Dopisek sylwetka serca aortalna oznacza przede wszystkim powiększenie lewej połowy serca. Podany wynik wskazuje na niewydolność krążenia. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna oraz wykonanie badania ECHO serca.