Badanie spermiogramu a planowanie dziecka

Witam!Chciałabym się dowiedzieć czy wynik Spermiogramu daje nam szanse na dziecko?czas upłynnienia15minut, liczba plemników(mln/ml)21,8 ,całkowita liczba plemników w ejakulacie 91,6 ,RUCHLIWOŚĆ A szybki10 B wolny41 C brak ruchu 12 D plemniki nieruchome 37. MORFOLOGIA prawidłowa4%, patologia głowki 94 patol.wstawki 2, patol.witki 0. LEUKOCYTY (mln/ml)2, AGLUTYNACJA +,a.specyficzna Bardzo proszę o odpowiedź nie znam się czy wynik jest zły czy nie najgorszy i czy jest jakaś iskierka nadziei??

Badanie nasienie zleca ginekolog lub androlog i to do niego należy interpretacja badania, a "szansa na dziecko" nie zależy tylko od pozytywnego wyniku badania nasienia.