Badanie testosteronu oraz nadmierne owłosienie i problemy z trądzikiem

Witam, robiłam sobie badanie hormonu testosteron i wyszedł mi 88,12 ng/dl. gdzie norma wynosi 14-76. Dodam do tego że mam wąsik, widoczne owłosienie na nogach rękach i do tego problemy z trądzikiem którego nie mogę niczym wyleczyć. I co powinnam z tym zrobić? Proszę o pilną odpowiedź.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty endokrynologa.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Proszę odwiedzić endokrynologa i wykonać zlecone przez niego badania jesli owłosienie będzie nadal po leczeniu nadmierne, można wtedy zastosować depilacje laserową , jeśli kolor włosów jest ciemny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty