Badanie TSH 3 generacji

Witam robilam badanie tsh 3 genercji moj wynik to 3,400 ulu/ml kiedy zakres referencyjny to 0,280-4,300 . Chciałabym wiedziec czy wszystko wporządku?

Dzień dobry,

Wynik jest w zakresie wartości prawidłowych, jednak średnie stężenie TSH dla Pani grupy wiekowej jest trochę niższe. Jeśli się Pani czuje dobrze, to nie ma potrzeby przyjmować hormonów tarczycy. Jeśli zaś planuje Pani ciążę, to zaleca się, aby TSH było < 2,5, a więc warto wówczas udać się do endokrynologa, który się Panią odpowiednio zajmie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz