Badanie wątroby i ognisko hiposteatozy

Co to oznacza watroba powiekszona hiperechogeniczna w okolicy wneki watroby zmiana hipoehogeniczna 21 ;17 mm ognisko hiposteatozy

Taki obraz USG wątroby sugeruje występowanie stłuszczenia wątroby przez co wątroba jest powiększona i hiperechogeniczna. Zmiana opisywana we wnęce wątroby, bardzo niewielka, świadczy o ognisku miejscowego odtłuszczenia wątroby (bez cech zmiany typu nowotworowego).