Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wątroba niepowiększona, w części podprzeponowej prawego płata torbiel

Witam mam 39 lat i oto takie usg jamy brzusznej Wątroba nie powiększona w części podprzeponowej prawego płata torbiel o wymiarach 37x33 i zwapnienie 5 mm ponadto w wątrobie pojedyncze torbiele 6 do 10 mm podprzeponowo na granicy płatów widoczny obszar hiperechogeniczny 23x17 mm naczyniak ognisko stłuszczenia poza tym wątroba o jednorodnej strukturze i echogeniczności drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone Pżw 11,7 mm jak interpretowac to usg
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Jak należy dbać o układ odpornościowy?

Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Wynik świadczy o występowaniu torbielowatej wątroby (zmiany nie są duże), naczyniaka wątroby (też nieduży) i miejscowym zwyrodnieniu miąższu wątroby. Niepokoi poszerzenie przewodu żółciowego wspólnego (norma to około 5-6 mm przy występowaniu pęcherzyka żółciowego). Jeśli jest Pani po cholecystektomii takie poszerzenie PŻW może występować. Z wynikiem należy skonsultować się z lekarzem, który kierował na badanie USG i rozważyć ewentualne poszerzenie diagnostyki o np. rezonans magnetyczny.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy