O czym świadczy wynik USG wątroby 53-latki?

USG: wątroba niepowiekszona, miaższ o jednorodnej, dyskretnie wzmożonej echogeniczności, rysunek naczyniowy prawidłowy, obrysy wątroby równe. Przewody żółciowe wewnątrzwątrobowe, PŻW i ŻW nieposzerzone. Śledziona niepowiekszona. Lekarz stwierdził minimalne stłuszczenie. Czy grozi mi zawał, udar, marskość?

Nie ma powodu do niepokoju i zagrożenia wymienionymi przez Panią schorzeniami. Ma Pani tylko cechy niewielkiego stłuszczenia wątroby (niewielkie wzmożenie echogeniczności wątroby) co jest dość typowe dla Pani wieku.