USG jamy brzusznej i powiększona wątroba u 31-latka

Witam prosze o ocene usg jamy brzusznej:Wątroba powiększona do140mm w wymiarze AP O podwyszonej stłuszczeniowej echogenicznosci.W prawym płacie watroby,przywnekowo opszar hypoechogeniczny dobrze ograniczony o wym 27x23x14mm lokalizacja oraz mofrologia w pierwszej kolejnosci odpowiada prawidłowemu miąższowi watroby wskazana kontrola UZG.pozatym watroba bez innych zmian ogniskowych. Pecherzyk zołciowy gładko i cienkoscienny złogow nie zawiera drogi zołciowe i układ zyły wrotnej nie posz.DZIEKUJE.

Taki obraz świadczy o bardzo niewielkim powiększeniu wątroby (rozmiar wątroby uzależniony jest także od wielkości osoby badanej), jej stłuszczeniu (zależy też od masy ciała osoby badanej) i ogniskowym obszarze w zakresie prawego płata wątroby świadczącym zapewne o odtłuszczeniu miąższu wątroby. Taki stan wymaga tylko obserwacji, a więc ewentualnie za około kilka miesięcy kontrolnego USG. Oczywiście wynik USG powinien zinterpretować lekarz, który kierował na badanie USG.