Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Analiza badania USG jamy brzusznej

Witam, proszę o analizę opisu - badanie USG jamy brzusznej aparatem hivision 900: "Wątroba o dyskretnie powiększonej echogeniczności jak w przypadku niewielkiego stłuczenia. W lewym płacie słabo wyodrębnia się izo/dyskretnie hypoechogeniczna struktura wielkości 1,2 cm ma charakter niejednoznaczny."

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Wątroba o dyskretnie powiększonej echogeniczności jak w przypadku niewielkiego stłuczenia.

  • Oznacza obraz w USG wątroby świadczący o niewielkim stopniu jej stłuczenia.

W lewym płacie słabo wyodrębnia się izo/dyskretnie hypoechogeniczna struktura wielkości 1,2 cm ma charakter niejednoznaczny.

  • Zmiana o niekonkretnej strukturze echogenicznej, niejasnego pochodzenia, niewielka, w lewym płacie wątroby mogąca odpowiadać np. ognisku odtłuszczenia wątroby, naczyniakowi, może torbieli o gęstej zawartości. Raczej typu łagodnego.

Do rozważenia pogłębienie diagnostyki najlepiej o rezonans magnetyczny. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy