Co oznacza wynik USG jamy brzusznej?
Proszę mi powiedzieć co oznacza wynik usg jamy brzusznej : "wątroba zwiększonej echogeniczności. w lewym płacie wątroby prawie normoechogeniczne ognisko wielko. ok 4,1 cmx 3 cm z hipoechogeniczną obwódką, pozatym wątroba jednorodna" czy mam się martwic ? czekam na tomografie ,ale wynik bardzo mnie niepokoi. dodam ,że nie pije alkoholu.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W celu ustalenia rodzaju zmiany została zlecona tomografia komputerowa. Po otrzymaniu wyniku badania możliwe będzie wdrożenie dalszego postępowania.