BAG piersi lewej - naciekający rak przewodowy

Witam! Proszę o pomoc. Mama moja w wieku 65 lat po wyczuciu guza poddała się usg a potem biopsji oto jej wynik: 166502- BAG piersi lewej - naciekający rak przewodowy. Chirurg stwierdził , że najpierw trzeba poddac sie chemioterapii, a potem operacji, poniewaz guz jest zbyt duzy ( ok 5 cm). Czy tak powinno byc rzeczywisci czy najpierw powinno zastosowac sie operacje a dopiero pozniej chemioterapie. Prosze o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Chemioterapia neoadiuwantowa (przed zabiegiem) jest dość często stosowana w przypadku rozpoznania raka sutka. Najwyraźniej w tym przypadku dane kliniczne przemawiają za wyżej wspomnianą metodą leczenia dlatego proponuję zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.