Rak przewodowy naciekający sutka, dobrze zróżnicowany

Proszę o inter. wyniku biopsji gruboigłowej: Rak przewodowy naciekający sutka, dobrze zróżnicowany.(invasive carcinoma of the breast of no special type G1) Składowa: NG-2; AF-2; MC-1(5FP/10PW). Ki67/+/w około 10% komórek, CK7/+/; SMA/-/ Status receptorowy: ER/+/odczyn silnie dodat.(IS=3)w >95%komórek raka naciekającego(PS=5) PR/+/odczyn silnie dodat.(IS=3)w około 80% komórek raka naciek.(PS=5) HER2/-/odczyn ujem. w komórkach raka naciek.(score=1+) Podtyp biolog.:luminalny A Z góry dziękuję

Dla pacjentki rozpoznanie raka piersi już jest wystarczającą informacją. Ważne, że jest to dobrze zróżnicowany nowotwór, który lepiej rokuje. Pozostałe informacje są niezbędne dla zespołu terapeutycznego do wprowadzania kolejnych, akurat niezbędnych form leczenia.