Bezbolesny sposób na usunięcie makijażu permanentnego

Mojej mamie został źle zrobiony makijaż permanentny. Miał wyjść naturalnie a ustawa czerwone i nie pasuje jej do karnacji... Ma iść za 3. Tygodnie na korektę ale się nie wybiera wiec czy makijaż zejdzie szybciej. Czy jest jakiś bezbolesny sposób na usunięcie tego z ust? Może są jakieś maści na recepte by to skorygować i usta były naturalne... Gdy zmywa mama to z ust schodzi czerwony kolor ale rysy wkoło są dalej czerwone...? Plus do tego strasznie to boli... prosimy o pomoc :(

Niestety, nie istnieją domowe sposoby na szybkie usunięcie makijażu permanentnego. Może on utrzymywać się nawet 2-3 lata. W gabinecie medycyny estetycznej można go usunąć laserem Q-switch, jednak nie jest metoda do końca bezbolesna (aczkolwiek pacjentka jest znieczulana przed procedurą kremem Emla). Natomiast jeśli objawy w postaci bólu i zaczerwienienia będą się utrzymywać, proponuję rozważyć konsultację u lekarza medycyny estetycznej lub u dermatologa, mogą one bowiem świadczyć o rozwijającym się stanie zapalnym.