Bezskuteczne starania o dziecko od 8. miesięcy po wyjęciu spirali antykoncepcyjnej

Witam ,mam taki problem. Mam już jedno dziecko z poprzedniego związku.Po urodzeniu syna złożyłam spirale w 2006 r. w lipcu. na 4 lata,potem wymieniłam znów na nowa, którą miałam do 2013 r. do października. Obecnie z mężem zdecydowaliśmy się na dzidziusia, ale nie mogę zajść w ciążę.Staramy się już prawie 8 miesięcy. Czy po tak długim czasie, kiedy miałam spirale mogę być niepłodna albo mój mąż. Miesiączki mam regularne. Proszę o dobrą poradę bo zaczynamy się niepokoić. Aneta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli starania o ciążę są bezskuteczne przez około rok warto wdrożyć kompleksową diagnostykę przyczyny niepowodzeń. W tym celu proszę udać się do poradni leczenia niepłodności.