Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała i dziwnie pachnąca wydzielina z piersi

Mam 13 lat i jestem dziewczyną. Od około miesiąca wypływa mi z lewej piersi biały, jakby przezroczysty płyn (ma dziwny zapach), wyczuwam też małego guza, nie przyjmuję też żadnych leków. Od tego czasu jestem też bardzo senna. Mogłabym przespać cała noc i dzień  Co to może być?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witaj.

Piersi podczas dojrzewania ulegają różnym przemianom, mogą tworzyć się różne zgrubienia i zagęszczenia. Pojawienie się wycieku z piersi nie jest do końca sytuacją prawidłową. Czasami przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne - np. zbyt wysoki poziom prolaktyny, hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową, lub zaburzenia funkcji tarczycy. Powinnaś odwiedzić lekarza (może być Twój lekarz rodzinny - pediatra), który zbada Cię i zaleci dodatkowe badania lub da skierowanie do specjalisty (endokrynolog).

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy