Ból piersi przy dotyku i ucisku

Witam. Mam 16 lat. Mam bardzo małe piersi, prawa troszkę boli mnie przy dotyku, ale nie przy byle muśnięciu. Wyczuwam w górnej części jakiś podłużny guzek. Może to tylko gruczoł? Nie wiem, ale wolę spytać. Proszę, pomóżcie.
16 LAT ponad rok temu

Witaj!

Rak piersi w Twoim wieku jest bardzo mało prawdopodobny. W okresie dojrzewania piersi podlegają ciągłym przemianom, mogą powstawać w nich różne zagęszczenia, związane ze zmianami hormonalnymi. Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś odwiedziła lekarza, bo bez badania trudno coś więcej powiedzieć na temat przyczyny i charakteru guzka.

Pozdrawiam serdecznie