Guzek na sutkiem i osłabienie mięśni a rak u nastolatki

Zamieszczam to, ponieważ jestem sparaliżowana strachem. Mam niecałe 17 lat. Tydzień temu wykryłam w piersi nad sutkiem guzek. Mama zapisała mnie na usg, ale dopiero za miesiąc. Nie mogę w nocy spać, w dzień się trzęse z nerwów. Zwłaszcza, że od kilku dni mam tak, jakby zmęczone mięśnie ramienia po stronie guzka. Nie wiem, czy to nie powiększone węzły chłonne. Bardzo proszę o jakąś radę, bo wykończę się psychicznie do czasu zabiegu!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rak piersi w Twoim wieku jest bardzo mało prawdopodobny. W okresie dojrzewania piersi podlegają ciągłym przemianom, mogą powstawać w nich różne zagęszczenia, zgrubienia związane ze zmianami hormonalnymi, które są zjawiskiem naturalnym.

Czasami mogą w piersiach powstawać guzki, ale w tym wieku mają charakter łagodny i zazwyczaj wymagają jedynie obserwacji.

Proszę spokojnie czekać na wizytę u ginekologa i przede wszystkim nie denerwować się, bo naprawdę brak ku temu podstaw.

Pozdrawiam serdecznie