Czerwone zabarwienie piersi - czy to rak?

Witam! Ostatnio zauważyłam u siebie na piersi czerwone zabarwienie, poczym zaczęłam naciskać i tak jakby był tam guz, lecz w drugiej piersi jest chyba to samo, tylko bez tego czeronego zabarwienia. Czy to możliwe, że to rak? Dodam jeszcze, że mam dopiero 15 lat i brodawka nie zmieniła swojego wyglądu, i nic z niej nie leci. Proszę o szybką odpowiedź, bo strasznie się denerwuję. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rak w piersi w tak młodym wieku jest naprawdę bardzo mało prawdopodobny! W okresie dojrzewania piersi podlegają przemianom, mogą w nich się tworzyć rozmaite zagęszczenia, guzki związane z rozwojem gruczołów piersiowych. Co do zmiany skórnej o czerwonym zabarwieniu - jeżeli jeszcze się utrzymuje, może warto, aby obejrzał to lekarz rodzinny. Być może to zmiana na tle uczuleniowym, wyprysk lub naczyniak.

Proszę się nie martwić. Pozdrawiam serdecznie.