Białko w moczu

Witam. Mam 19 lat i jestem w 9 tygodniu ciąży. Po przeprowadzeniu badania moczu okazało się, że znajduje się w nim białko, tj. nikły ślad. Natomiast w osadzie: Nabłonki płaskie dość liczne w polu widzenia. Leukocyty obecne w polu widzenia w ilości 11-16. Bakterie nieliczne w polu widzenia.

Ostatnio chodziłam lekko przeziębiona, dokuczał mi katar, bóle głowy. Czy to może być przyczyną wystąpienia białka w moczu? I czy to jest groźne dla mojego dziecka? Pani doktor przepisała mi U******, piję również sok z żurawiny. Kolejną wizytę mam jednak dopiero za 4 tygodnie. Odczuwam również niezbyt przyjemne uczucie w okolicach cewki, tzn. nie ból, lecz taki delikatny ucisk podobny do tego, kiedy czuję potrzebę wypróżnienia. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam!

Badanie ogólne moczu sugeruje zakażenie układu moczowego (ślad białka, leukocyty, baterie). Potwierdzają to Pani dolegliwości Pieczenie w okolicach cewki, dyskomfort w podbrzuszu). Niestety, ciąża predysponuje do tego rodzaju infekcji. Dlatego w każdym trymestrze wykonuje się badanie moczu.

Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przyniesie poprawy w przeciągu kilku dni, musi Pani wcześniej zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej będzie konieczne stosowanie antybiotyków. Jednak jest duża szansa, że dotychczasowe postępowanie będzie skuteczne.