Biały nalot na języku i guzki w gardle u palacza

Witam. Od 3 miesięcy mój tato ma biały nalot na języku, mówi,że go boli i czuje w gardle takie guzki czy coś podobnego. Jest palaczem ! Boje się bo czytałam właśnie na tym portalu, że to mogą być zmiany nowotworowe .Pomóżcie !
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jedną z przyczyn występowania białego nalotu w obrębie jamy ustnej jest nowotwór. Do innych przyczyn należą m.in. infekcja grzybicza lub bakteryjna. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.