Biegunka i wymioty u młodego mężczyzny

Witam, Mój chłopak w zeszłym tygodniu bardzo silnie wymiotował, następnego dnia miał biegunkę i temperaturę 39°. Potem przez kilka dni miał silne bóle na dole brzucha i 38°. Przez ten czas w ogóle nie miał apetytu, zjadał tylko suche bułki, albo w ogóle nic. Bardzo schudł i jest bardzo blady. Ma 24 lata. Teraz ma 37° gorączki i nadal silne bóle na dole brzucha.Był u lekarza, usg nic nie wykazało. Miał skierowanie do szpitala ale nie został przyjęty, dostał jedynie zastrzyk w tyłek.Co robić?

Prawdopodobnie ma infekcję żołądkowo-jelitową. Skoro oceniony w szpitalu, wykluczono stan ostry. Należy pić i pozostać w domu. Lekka dieta przy polepszeniu stanu ogólnego.