Wymioty i biegunka u 5-latka

Witam, Mój 5letni synek w zeszły piątek, 19,09 i niedzielę 21,09 wymiotował a cały czas skarżył się na bóle brzuszka,podaje mu acidolac junior. Od środy czwartku zaczeły się biegunki ( ja załapałam od niego wtorek-czwartek). Mały skarży się na bóle brzuszka nadal-ma mocne skurcze i biegunke (podałam mu smecte) jest juz blady i ma obniżoną temperature. Proszę poradzić co mam robić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na infekcję jelitową. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wdroży właściwe leczenie. Jeśli jednak trwa to tak długo, być może konieczna będzie nawet hospitalizacja.