Biegunka u 2-miesięcznego dziecka

mój syn od wczoraj ma biegunkę jest zółta a jej konsystencja rzadka ale wygląda jakby kał sie scinał synek ma 2 mce jest w miarę spokojny. nie wiem czym jest spowodowane. syn pije mleko bebiko 1 proszę o pomoc

Szanowna Pani,
Najprawdopodobniejszą przyczyną jest:
1. Nietolerancja mleka - w tym przypadku trzeba będzie zmienić preparat
2. Alergia - postępowanie jak wyżej
3. Zakażenie wirusowe lub bakteryjne przewodu pokarmowego - wtedy czasem trzeba podać leki. Zrobi to lekarz pediatra.
Oceni on również, która z powyższych przyczyn występuje u Pani dziecka.
z poważaniem,

J.Zachwieja