Ile mleka modyfikowanego powinno jeść 2-miesięczne dziecko?

witam, ile mleka modyfikowanego powinno jeść 2miesięczne dziecko?Obawiam się,że syn zjada za dużo(średnio150mlx7/8razy dziennie)i związku z tym, czy nie przyjmuje za duzo wit.D? czy mozna probowac zagescic mleko minimalna porcja kleiku(ryzowy czy kukurydziany)?dodam,że syn urodził się duży i jest z tych większych dzieci oraz w ciągu dnia jest "czuwający". Od urodzenia do teraz przybrał 1640g.

Szanowna Pani,
Dwumiesięczne dziecko zjada 120-130ml na porcję. Można oczywiście pokarm trochę zagęszczać albo odwrotnie - rozcieńczać jesli dziecko przybiera na masie ciała zbyt szybko. Wczesna profilaktyka otyłości i nieprzekarmianie dziecka jest istotne od wczesnego dzieciństwa. Vit. D raczej w ten sposób Pani nie przedawkuje.
z poważaniem,
J.Zachwieja