Ile mleka modyfikowanego powinno wypijać 7-tygodniowe dziecko?

Ile powinno pić mleka modyfikowanego 7 tygodniowe dziecko? Martwie się czy dobrze karmie mojego synka, poniewaz był tydzień jak skończył 4 tygodnie że jadł 90ml mleka na 3h czasem nawet na 4h. Teraz nagle zaczął mniej jeść ponieważ wypija za dnia po 3h 60ml a czasem nawet 40ml. A jest taki czas ze wypije 70ml i za niecale 2h widac że jest glodny. Zdaża sie tez tak że domaga się po 1h. Lub wypija 30ml i zasypia tak że nie można go dobudzić. Czy powinnam sie martwic tym że je on nieregulanie i różne porcje czy raczej patrzec na to żeby zjadał dobową porcje. Synek urodził sie w terminie z niska waga urodzeniowa i po 6 tygodniach przybrał 1400g. Prosze o rade.

Dziecko samo reguluje ile zje, jeżeli widzi Pani oznaki głodu u dziecka, należy proponować mu butelkę. Nie trzymałabym się w tej sytuacji sztywnych godzin karmienia, to jeszcze bardzo małe niemowlę. Proszę notować ile dziecko je na dobę i po tygodniu ew. zapiski skonsultować z pediatrą.