Mały apetyt u 7-tygodniowego dziecka

Witam !! Moj synek ma 7 tygodni. Tydzien temu bylismy w szpitalu z powodu kataru. Maluszek miał wysypke na policzkach taki grudzik i Pani doktor kazała zmienic mleko z nan na bebilon pepti, Problem w tym ze maluszek mało tego mleczka zjada nan potrafił zjesc 120 ml a tego 60 ml ledwo zjada. Pytanie czy musze mu dawac co trzy godziny czy tez moge dawac mniejszymi porcjami na żadanie i liczyc ile mleka zjadł w ciągu doby. ???

Aleksander Ropielewski

U tak małego dizecka powinno się je karmić na żądanie. Możliwe że dziecko zje docelowo taką samą ilość mleka w mniejszych porcjach.