Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka, wymioty, ulewanie i brak apetytu po zmianie mleka u 9-tygodniowego dziecka

Witam, u mojej córki lekarz pediatra stwierdził ok 2 tyg temu skazę białkową. Przepisał jej mleko Bebilon Pepti 1. Przez pierwsze 3-4 dni była poprawa stanu zdrowia córki, ale teraz niestety z dnia na dzień jest gorzej - wysypka przeniosła się na całe ciało, mała wymiotuje i silnie ulewa nawet godzinę po posiłku, straciła apetyt - ma 9 tygodni i zjada w ciągu dnia ok 400 ml mleka jak ma "lepszy dzień" to ok 500 ml. Czy powinna mieć zmienioną ponownie mieszkankę czy jest to normalna reakcja?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji zmiana mleka może być konieczna. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy