Karmienie mieszane u 7-tygodniowego dziecka

Witam:) mam pytanie dotyczące kwestii karmienia mieszanego. stosuję u dziecka wlasnie karmienie mieszane - karmię piersia ale na noc dziecko dostaje mleko modyfikowane NAN Pro HA hipoalergiczne. teraz 120 ml na wiek 7 tygodni, ale tylko na noc. czy mozna zwiekszyc ilosc mleka np do 150 ml bo wydaje mi sie ze te 120 ml to malo dla niego.a z drugiej strony nie chce przekarmiac go. rozwija sie dobrze na 7 tyg ma 62 cm i 5.3 wagi. prosze o odpowiedz. czy w przypadku karmienia mieszanego taka ilość mleka na wiek 7 tygodni wystarczy? a moze to jednak zdecydowanie za malo i powinnam zwiększyc ilosc mleka, które podaje dziecku? troche sie w tym wszystkim gubię, nie chce zaszkodzić maleństwu przekarmieniem, ale z drugiej strony caly czas mam obawy, że podaję za mało mleka. prosze o pomoc i porade. mloda debiutujaca mama Gabrysia.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Nie sprecyzowała Pani z jakiego powodu sądzi Pani, że jest to zbyt mała ilość mleka. Dziecko się budzi w nocy? Cytując zalecenia pediatrów dotyczące żywienia dzieci w 1. roku życia, dziecko w tym wieku powinno spożywać około 120-140ml 6 razy dziennie. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty