Zagęszczanie posiłków dla 5-miesięcznego dziecka

Witam mój synek ma 5 miesięcy i waży 6300 od jakiegoś czasu zagęszczam mu mleko kleikiem ryżowym i kukurydzianym na zmianę. Na wieczór zjada butelkę 210 ml czasem całą a niekiedy trochę zostawi, w nocy ok 2 zjada 150 ml i oczywiście zagęszczone w ciągu dnia Je mniej 120, 100 ml. Mleczko mu zawsze zagęszczam Czy tym sposobem go nie utuczę ? może nie zagęszczać każdego posiłku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku podejrzenia nieprawidłowości w karmieniu dziecka wskazana jest wizyta u lekarza pediatry. W razie konieczności jadłospis zostanie zmodyfikowany.