Wprowadzanie nowych produktów do diety i duży apetyt u 4-miesięcznego dziecka

Witam! Mój syn ma skonczone 4 miesiące. Wprowadziłam mu już warzywa takie jak ziemniak, dynia, marchew i owoce banan, jabłko, gruszka.Jednak pomimo, ze zjada słoiczek 125 g obiadku i 125 g deserku to nadal potrzebuje zjeść butle mleka modyf., więc dalej zjada 6-7 butelek na dobe. Jak powinnam zastąpić butelkę obiadkiem skoro się nie najada? Czy mogę wprowadzić kleik ryżowy lub kukurydziany? W jaki sposób i ile najlepiej dziennie?

U 4-miesięcznych maluszków karmionych mlekiem modyfikowanym podstawą diety jest właśnie mleko (średnio 6 porcji po 150 ml, zależnie od apetytu dziecka). W wieku 5 miesięcy utrzymujemy min. 4 porcje mleka po 180 ml i raz dziennie podajemy przecier jarzynowy (180 ml) z masłem, olejem rzepakowym lub oliwą oraz przetarte owoce lub sok (50-100 g). Jeżeli porcja obiadowa jest dla synka zbyt mała, proszę ją stopniowo zwiększać. Można też po posiłku podać jeszcze mleko (np. pół lub 1/3 porcji). Na wprowadzanie kleików przyjdzie jeszcze czas. Po więcej szczegółów odnośnie zasad rozszerzania diety odsyłam do Schematu żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym. Proszę jednak traktować go jako wskazanie pewnego kierunku, ponieważ w przypadku każdego dziecka może on wyglądać nieco inaczej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!