Dieta dla 5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry moja córcia kończy za tydzień 5 miesięcy chciałabym się dowiedzieć co już mogę wprowadzić nowego do jedzonka i w jakich ilościach podawać tzn ile łyżeczek na dzień bądz ml Oraz ile ml mleczka powinna pić .Karmiona jest enfamilem premium 1.

Rozumiem, że nie karmi Pani piersią. Jeśli chodzi o 5 miesiąc to żywienie maluszka, który odżywiany jest mlekiem modyfikowanym to powinien zjadać 5 porcji po 180 ml. Ogólnie powinno wyglądać to tak: 4x mleko początkowe (może być zmienione na mleko następne od 5 miesiąca), 1x zupa – przecier jarzynowy - jednoskładnikowy (składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy), skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) – 50-100 g
Jeśli potrzebuje Pani więcej informacji lub ma jakieś pytania zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl