Rozszerzanie diety u 4,5-miesięcznej dziewczynki

Witam, Wprowadzam pomalutku mojej 4,5 miesięcznej córce warzywa jednak nie do końca wiem jakie warzywa i owoce są dozwolone po 4 i po 5 miesiącu i od kiedy można wprowadzać mięsko i jakie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam serdecznie,
posiłki uzupełniające wprowadzamy najwcześniej w 5 miesiącu życia dziecka. Jeśli dziecko karmione jest piersią może to być jedyne źródło pożywienia przez pierwsze pół roku życia.
Rozpoczynamy od przecierów warzywnych i owocowych z: marchewki, ziemniaka, pietruszki, dyni, brokuła, jabłuszka, gruszki, jagody, maliny, moreli. Następnie dodajemy kolejne jarzyny, takie jak buraczek, cukinię, szpinak, seler, kalafior. Proszę początkowo podawać przeciery jednoskładnikowe, dzięki czemu łatwiej będzie zidentyfikować pokarmy uczulające, jeśli wystąpią objawy alergii.
Mięso wprowadzamy w 6 m.ż. w przypadku niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym i w 7 m.ż. u dzieci karmionych piersią. Są to niewielki ilości ok. 10g mięsa lub 1-2 razy w tygodniu ryby, które w pierwszym miesiącu podajemy bez wywaru (gotujemy osobno i dodajemy do przecieru jarzynowego): drób
(mięso z indyka, kurczaka), cielęcina, jagnięcina, królik, dorsz, mintaj, łosoś - przy czym nie ma danych naukowych wskazujących na określoną kolejność wprowadzania poszczególnych gatunków mięs. Proszę jednak pamiętać o tym, by mięso było naturalne i nie pochodziło z hodowli przemysłowych. Pozdrawiam