Kiedy powinno wprowadzać się do diety niemowlaka obiadki, deserki, kaszki?

Witam , proszę o informację od kiedy powinno wprowadzać się do diety niemowlaka obiadki, deserki, kaszki. W jakich ilościach podawać je na początku , od czego zacząć warzywa czy owocu ? Pozdrawiam , Mama 4- miesięcznego Maluszka ;)

Do 4 miesiąca karmimy dziecko tylko piersią. Wprowadzanie nowych posiłków rozpoczyna się w 5 miesiącu. W 5-6 miesiącu dziecko powinno spożywać 5 posiłków, o przybliżonej objętości 150-160ml/porcję. Należy wprowadzać gotowane, miksowane: warzywa i owoce (najlepiej zacząć od warzyw i po okresie 7-10 dni wprowadzić owoce, które mają słodki smak i będą bardziej przez dziecko preferowane), mięso i jajko w niewielkich ilościach. W tym okresie dziecko powinno spożywać 4 posiłki mleczne. Nie wcześniej niż w 5 m.ż i nie później niż w 6 wprowadzamy gluten (kaszki, produkty zbożowe). W 7 i 8 miesiącu porcje rosną do 170-180 ml, a 9-12 do 190-220. W tym okresie wprowadzamy coraz mniej rozdrobnione pokarmy. Mogą to być zmiksowane mięso i ryby, rozgniecione gotowane warzywa i owoce, posiekane lub starte warzywa i owoce surowe, miękkie kawałki mięsa, warzyw i owoców podawane do ręki, jogurty naturalne, kefiry, naturalne sery, soki owocowe do 150ml na dobę. Woda niegazowana bez ograniczeń. Ważne, aby mleka krowiego nie wprowadzać przed ukończeniem roku. Odsyłamy do pełnego schematu żywienia dla niemowląt. Znajdzie tam Pani wszystkie potrzebne informacje.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444