Podawanie innych posiłków u niemowlaka

Mój synek ma 7 miesięcy. Od miesiąca podaję mu obiadki. Poza tym karmię go piersią. Chciałabym wiedzieć kiedy zacząć podawać inne posiłki tj sniadanka, kolacje. Nie Chciałabym aby mały jadł mało mleka albo żeby całkiem przestał. Przez to że podaję mu obiadek, zrobił dużą przerwę w ssaniu piersi w ciągu dnia. Boję się że z innymi posiłkami też tak będzie. Proszę doradzić jak i kiedy muszą rozszerzyć jego dietę.

Witam,
dziecko w wieku 7-8 miesięcy powinno spożywać 5 posiłków w ciągu dnia. W tym 3 posiłki powinny być mleczne. Pozostałe dwa posiłki to np. rozdrobnione mięso,ryba lub rozgniecione, gotowane warzywa i owoce. Miękkie kawałki owoców, warzyw, kasze, pieczywo. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3-4 godziny. Po 7 miesiącu życia do diety dziecka można także wprowadzić produkty mleczne tj. kefir, jogurt naturalny,ser twarogowy. Oczywiście każdy nowy produkt wprowadzamy do diety dziecka w małych porcjach z zachowaniem kilkudniowych odstępów. Po podaniu nowego produktu przez kilka dni obserwujemy dziecko, czy nie ma reakcji niepożądanych. Gdyby takie wystąpiły, odstawiamy ten produkt i po ustąpieniu objawów nietolerancji, wprowadzamy inny. Rozszerzanie diety rozpoczynamy od typowych produktów: marchewki, jabłek, gruszek, bananów, kaszek.
Pozdrawiam serdecznie