Jakie produkty i dania dla 6-miesięcznego dziecka?

Witam co mogę podawać dziecku 6 m-c gdyż chce sama mu przygotowywać potrawy. Wiem , że muszą być bez cukru i soli ... Jakie produkty , owoce , warzywa itp prosze o pomoc Dziękuje

Witam, może Pani wprowadzić już do diety dziecka mięso i ryby(śledź, łosoś, szprot, halibut), gotowane i rozgniecione warzywa, owoce, jajka, kaszki i kleiki, soki przecierowe bez dodatku cukru. Wielkość porcji 150-160 ml. Zalecana ilość posiłków - 5 w ciągu dnia. Zupki jarzynowe zaleca się przygotowywać na warzywach tj. marchewka, brokuły, pietruszka, dynia, ziemniaki, cukinia z dodatkiem mięsa (wołowina, drób, królik) plus oliwa z oliwek/masło lub olej rzepakowy. Na deser może wprowadzić Pani przecier z jabłka lub jagód z kleikiem ryżowym bez cukru.

Pozdrawiam,
biziel.dobrydietetyk.pl