Nieregularne jedzenie u 3,5-miesięcznego dziecka

Witam, Mój 3,5 miesięczny synek karmiony jest mlekiem modyfikowanym, ostatnio je bardzo nieregularnie, czasem dopomina się o jedzenie nawet po godzinie od karmienia, chociaż najczęściej je co 2 godziny. Średnio zjada 100 ml do 120 i nie chce zjeść więcej. Czy to oznacza, że mleko mu już nie wystarcza? od kiedy mogę zagęścić mleczko np. kaszką ryżową? dodam, że synek dość często ma gazy i ruchy jelit i bardzo boję wprowadzać się nowe rzeczy. dziękuję Ilona

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z rozszerzaniem diety należy poczekać do ukończenia czwartego miesiąca życia. Następnie wskazane jest wprowadzanie pojedynczo co 3-4 dni jednego nowego produktu i baczne obserwowanie jak reaguje dziecko. Jeśli dziecko przybiera na wadze i jego masa ciała nie jest < 3 centyla, to nie jest wskazane wprowadzanie kaszek tak wcześnie.