Alergia pokarmowa u 17-miesięcznego dziecka

synek 17 miesiecy ma nietypowa alergie na mleko krowie- 4 miesiace karmiony byl naturalnie nastepnie przeszlismy na mm bebiko. bez zadnych objawow alergii- obecnie syn juz go nie pija, jednakze gdy wypije chociazby lyzke mleka krowiego lub uht dostaje kaszlu kataru wysypki itp , zjedzenie budyniu na mleku spowodowalo zapalenie oskrzeli. pozostaly nabial je normalnie. o co moze chodzic? jeszcze nie robilismy badan alergologicznych. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest uczulony, mleka modyfikowane to nie to samo co mleko krowie. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.