Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki typ mleka podać dziecku?

Witam, mam pytanie dotyczące mleka dla dziecka. Otóż córcia ma 18 miesięcy i dotąd podawałam jej mleko bebilon i może pytanie brzmi czy możemy już przejść na mleko z kartony bądź butelki? I które mleko było by lepsze bo są w sklepach różne 2% 3.2% nawet spotkałam mleko junior 3.8% w kartonie. Dodam że mała mlekiem proszkowym pluje więc zastanawiam się co jej podawać.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli córka nie akceptuje mleka modyfikowanego to może Pani podawać jej nabiał – niekoniecznie musi to być mleko krowie, ponieważ o wiele zdrowsze dla dziecka są przetwory mleka krowiego. Stąd tłusty twaróg, kefir, maślanka, jogurt naturalny będą najodpowiedniejszym zamiennikiem mleka.

Jeśli chce Pani podawać dziecku krowie mleko to raczej nie w takich ilościach, jak mleko modyfikowane – nie codzienne, ale raz na kilka dni, może być w postaci kakao czy z kaszkami lub pełnoziarnistymi płatkami.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/wapn-w-diecie-dziecka.

Proszę też raczej nie sięgać po mleko w kartonie – znacznie lepsze będzie mleko świeże w butelce. Ma ono dużo więcej wartości odżywczych niż tzw. mleko UHT. Może Pani kupować trzyprocentowe mleko – należy unikać tylko mleka odtłuszczonego.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-niemowlat-czego-unikac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy