Czy mleko krowie w plastikowych butelkach należy przygotować przed podaniem dziecku?

Czy mleko krowie w plastikowych butelkach należy przygotować przed podaniem dziecku 2 lata?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mleko, które zostało poddane pasteryzacji – czyli mleko świeże z butelki lub z woreczka – powinna Pani przegotować przed podaniem dziecku. Proces pasteryzacji nie zabija bakterii, a jedynie hamuje ich namnażanie. Stąd też może być źródłem problemów żołądkowo-jelitowych, zwłaszcza u małego dziecka.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/czym-sie-rozni-mleko-pasteryzowane-od-uht-wyjasniamy.

Z kolei mleka UHT, poddane sterylizacji, które zazwyczaj znajdują się w kartonie, nie musi Pani gotować, ponieważ na etapie produkcji zostało poddane procesom, mającym na celu eliminację ewentualnych patogenów.

Przegotować natomiast musi Pani także mleko świeże, czyli np. takie, które kupuje się bezpośrednio od hodowcy czy np. z targu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-krowie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.