Biegunka u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Moj 9-cio miesieczny synek dostal biegunki. Dostaje duzo plynow z elektrolitami, smekte, lakcit. Od wczoraj dostaje rowniez nifuroksazyd. Poki co biegunka dalej sie utrzymuje mimo podawania lekow. Co moge podawac takiemu dziecky do jedzenia jesli jest on karmiony mlekiem modyfikowanym z dodatkiem kaszki ryzowej. Czy moge cos jeszcze zrobic?

Aleksander Ropielewski

Do czasu ustąpienia biegunki proszę stosować doustny płyn nawadniający, a do żywienia mlekiem proszę wrócić zaraz po ustaniu biegunki. Biegunka najpeniej ustąpi w przeciągu 24h.