Dlaczego 14-miesięczne dziecko nie chce pić mleka?

Witam. Moj 14 miesieczny synek nie chce pic mleka. Od poczatku jest na mleku modyfikowanym Humana SL bo po kazdym innym mial biegunki ( podejrzewano nietolerancje laktozy ). Teraz juz dostaje jogurt, serki i biegunek nie ma. Kaszki normalnie zjada, ale mleka to max. 10 ml i to z trudem. Nie wiem czy te kaszki rano i wieczorem moga zastapic mu picie mleka. Prosze oo rade.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może po prostu mleka nie lubi. Jeżeli nabiał dostaje w wystarczającej ilości w innej formie to raczej nie ma powodów do niepokoju.